Четвер, 12.12.2024, 03:10
Ви увійшли як Гість
Вітаю Вас Гість
ГоловнаСклад кафедри | Історія кафедри | Спеціальність | Дисципліни | Література |Науково дослідницька робота | Абітурієнту | Зворотній зв'язок  

Істрія кафедри

Кафедра гідравліки, водопостачання і водовідведення є однією з найстаріших кафедр університету з більше, ніж 80-річною історією. У 1930 році було засновано, кафедру гідравліки і гідросільгосптехніки. Із 1938 року кафедру очолював  к.т.н., доцент Л.М. Даманський, який одночасно керував інститутом (1937 – 1953 рр.). Після об’єднання з теплотехнічною кафедрою її очолював к.т.н., доцент К.М. Мороз у період 1953 – 1956 рр..

У 50-ті роки почався бурхливий розвиток лабораторії гідравліки, відбувалася активна розбудова кафедри. Значний внесок було зроблено к.т.н., доцентом Б.К. Конопкіним, який після закінчення Московського гідромеліоративного інституту почав роботу в Полтавському інституті в 1950 році. Із перших днів він узявся за проектування лабораторії гідравліки, а з появою М.Г. Конделя в 1954 році почалося інтенсивне будівництво цієї лабораторії, яке їх зусиллями було закінчено в 1956 році. Завдяки професійній підготовці, наполегливості та енергійності Б.К. Конопкіна були створені основні класичні лабораторні установки, на яких і нині формуються фундаментальні інженерні знання з гідравліки й аеродинаміки у будівельників, сантехніків, механіків та студентів нафтогазовидобувних спеціальностей. Із 1953 по 1960 рік у архівних документах кафедра значиться під назвою „Водопостачання і гідравліки”, а з 1960 р. після відкриття санітарно-технічного факультету за наказом №  519 від 22.10.1960 р. кафедра отримує назву «Водопостачання, каналізації і гідравліки».

Засновником спеціальності „Водопостачання і каналізація” став к.т.н., доцент О.В. Чібов, який очолював кафедру в періоди 1961 – 1967 рр. і 1972 – 1974 рр. Завдяки зусиллям О.В. Чібова значно виріс науковий потенціал кафедри. За його ініціативи були направлені в цільову аспірантуру випускники кафедри Ю.П. Василенко в Одеський інженерно-будівельний інститут (ОІБІ) та В.Г. Новохатній у Московський інженерно-будівельний інститут (МІБІ). Вчасно захистивши свої дисертації, молоді вчені повернулися на рідну кафедру.

                Із 1967 по 1972 рр. кафедрою керував доцент  П.Є. Улізько. Завдяки його наполегливій праці було створено кабінет сантехніки.

У 19741982 рр. кафедру очолював молодий, енергійний  к.т.н., доц. В.Г. Новохатній. За його ініціативи були направлені в цільову аспірантуру в МІБІ випускники кафедри М.В. Григоренко і С.С. Запорожець, які після захисту дисертацій продовжили роботу на рідній кафедрі, підвищивши її науковий потенціал. В.Г. Новохатній запросив на кафедру молодого випускника аспірантури, спеціаліста в галузі біологічної хімії А.Г. Тарана Робочою групою в складі к.т.н., доц. Ю.П. Василенка, к.т.н., доц. І.О. Злобіна та  А.Г. Тарана було розроблено проект лабораторії з очищення природних і стічних вод, який був реалізований кафедрою. Під керівництвом В.Г. Новохатнього успішно захистили кандидатські дисертації А.П. Калюжний (2003р.) та І.С. Усенко (2004 р.).

Із 1982 по 1988 рр. кафедру очолював к.т.н., доц. Ю.П. Василенко. Розвиваючи питання біологічного очищення стічних вод і маючи „золоті руки”, він організував науково-дослідну лабораторію біологічного очищення стічних вод. Під керівництвом Ю.П. Василенка створено багато проектів очищення висококонцентрованих стічних вод молокозаводів, сирзаводів та пивоварних заводів, які були впроваджені у виробництво. У 1988 році він отримав золоту медаль ВДНГ за винахід дискового біотенка, а А.Г. Таран і к.т.н., доц. Д.О. Клепіковсрібні медалі.

Викладачі кафери активно займаються науковою роботою. У 1986 р. у Москві у Всесоюзному НДІ ВОДГЕО захистив кандидатську дисертацію О.І. Гузинін, а в 1988 р. у місті Одесі в ОІБІ В.П. Валах.

У 1994 році інженерно-будівельний інститут набув статусу технічного університету, а кафедра дістала назву „Гідравліки, водопостачання і водовідведення”.

Із 1988 р і до нині кафедру очолює к.т.н. професор С.М. Срібнюк, який приділяє значну увагу підвищенню наукового потенціалу через розвиток науково-дослідних робіт.

Із приходом в інститут с.н.с. О.М. Молодорича розгортаються експериментальні дослідження з гідродинаміки підводних протяжних систем спільно з Інститутом гідромеханіки Академії наук України за темами „Альціона” і „Посейдон”. Для цього групою в складі С.М. Срібнюка, О.М. Молодорича, С.В. Цецуренка й О.Д. Клепікова радикально модернізується лабораторія гідравліки: перебудовуються малий і великий гідролотки та інші установки, будується система обігового водопостачання великого лотка з потужним насосом, для якого силами цієї групи будується спеціальне приміщення. За результатами проведених дослідів під науковим керівництвом професора С.М. Срібнюка у 1994 р. захищає кандидатську дисертацію О.М. Молодорич. Згодом під його ж науковим керівництвом захищають кандидатські дисертації М.І. Нікітенко (1996 р.) та І.О. Злобін (1997 р.). У цей же період к.т.н., доцентом О.І. Гузиніним розробляється та обладнується нова лабораторія санітарно-технічного обладнання, де і сьогодні проводяться заняття для студентів будівельного й санітарно-технічного факультетів.  У 2000  р. доценти М.В. Григоренко та В.Г. Новохатній обладнали нову лабораторію водопровідних мереж.

У 2003 році кафедра вдруге успішно провела ліцензування й акредитацію спеціальності „Водопостачання та водовідведення” за IV рівнем (сертифікат СД IV №170145 від 21.06.2002 р., ліцензія АА №428701 від 10.01.2003). 


Copyright MyCorp © 2024 |